Registruj se, ukládej skóre, poznej nové přátele!
Registrace  | 


Přihlaš se a tvé skóre se zapíše mezi nejlepší této online hry!
Přihlaš se a tvé skóre se zapíše mezi nejlepší této online hry!

Attack of the Mutant Killer Bingo Wings!

Nic mocJde toPrůměrDobréSuper (Hodnoť první!)
Loading ... Loading ...


Popis hry Attack of the Mutant Killer Bingo Wings!

The Earth is a noisy planet. For decades a vast array of signals have been carelessly spreading from our world into the ether. We're about to find out that other worlds are listening...and in a terrible coincidence one planet has taken offence at the liberties being taken with it's deities. The denizens of Bingonia have for centuries worshipped their many and varied Gods; Kelly's Eye, One Little Duck and Snakes Alive amongst others. So when the systems monitoring the skies of Bingonia began picking up signals from a small world at the outer reaches of the galaxy, indicating that the intricate numerology behind the Bingonian beliefs were being used as the basis for a form of primitive gambling, there was only one course of action available; the Bingonians dispatched their elite fighting force, the Bingo Wings, to destroy the Earth - and now only you stand in the Bingonians way! Destroy the Bingo Wings, collect the Bingo Balls of Doom and break the code to destroy the Bingonian battleships! EYES DOWN!

Ovládání a pravidla hry Attack of the Mutant Killer Bingo Wings!

THE BATTLE PLAN! Shoot the Bingonian invaders to release Bingo Balls. Avoid Bingonian Bombs. Collect Bingo Balls. WIN! WIN! WIN! Bingo Balls collected set the Timer running and add to your Accumulator. Bingo Balls can be shot to reduce their value or destroy them. Let the Timer run out to cross a number off your Bingo Card. Complete your Bingo Card to advance to the next level. BONUS BALLS! Complete lines and corners on your Bingo Card to release Cash Bonus Balls. Collect Cash Bonus Balls to buy ship upgrades between levels. DANGER! DANGER! Bingonians and Bingo Balls that escape the bottom of the screen add to the Bingonian Accumulator. Game over when the Bingonian Bingo Card is complete. Game Over when your shields run out.

Statistiky

Tato hra se hrála již 663 krát.

Štítky

, , , , , , , , , , , , , , ,

Kategorie her

žádné

Online hra Attack of the Mutant Killer Bingo Wings! zdarma na tvé stránky!

Označ kód níže, zkopíruj na své stránky a kamarádi mohou hrát hry přímo ze tvých stránek.

Zanechte odpověď

Sponzoři

Nejhranější hry


Všichni rádi hrajeme online hry, zvláště když jsou zdarma. Existuje mnoho webů, např. Webgames, Flash hry, 1000her, Herni, Superhry a další. Chtěli bychom pro vás vytvořit herní portál, komunitu, kam se budete rádi vracet, hrát na skóre a soupeřit s ostatními. Nebude tu 1000 her zdarma, ale podle názvu spíše 365 her. :-)

Vybíráme kvalitní a chytlavé ONLINE HRY ZDARMA, často se dají hrát na skóre a tak se můžete porovnávat s ostatními. Každému se líbí jiné hry. Někdo dá přednost přemýšlení a vybere si logické hry, jiný naopak akční hry a úplně jiná kategorie jsou hry pro dívky, obzvláště potom hry na vaření a oblékání. V nich se sice nedá soutěžit, ale zase rozvíjí fantazii a šatník je vždy plný nového oblečení. :-)

Pro kluky máme závodní hry i bojové hry, aby se mohli vyblbnout a bezpečně si zasoupeřit. Hrajte s námi!

Partneři pro Online hry zdarma

Zahrajte si poker hru zdarma s webem JakHrátPoker.cz

Nevíte, jak přeložit anglickou větu? Překladač vět online Vám pomůže.


Další herní weby

Nejlepší z edice GoodGame - Empire
Bubble Shooter
Hry pro dívky
Vyzkoušejte super hry online na internetu.
superhry na super-hry.com
Ceskecasino.cz | PokerStars | Poker online zdarma
TOPlist